USG tarczycy i guzki
Dzień dobry! Mam 39 lat i problem z tarczycą - guzki. Właśnie jestem po USG. Co oznacza wynik? Tarczyca położona prawidłowo, cieśn 3,7 mm. Płat prawy 11x15x53 mm V=4,9ml z guzkiem litym o nieco obniżonej echogeniczności - 4x3mm, unaczynienie uboższe w porównaniu z otaczającym miąższem. Płat lewy 19x16x53 mm V=9,1ml z nieregularną przestrzenią płynowa z echgennymi pasmami wielk. 20x13 mm. Poza tym miąższ gruczołu w całości nieco niejednorodny. pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź Monika

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Guzki często wystepuja u kobiet także proszę się z góry nie niepokoić i udać do lekarza endokrynologa, miała Pani oznaczane hormony tarczycy?