Usunięcie przepukliny pachwinowej a masturbacja

Jestem drugi tydzien po operacji przepukliny pachwinowej nie współżyjemy na razie z żona z obawy, że to za wcześnie. Ale jakoś napięcie trzeba rozładować i podczas masturbacji tuż przed wytryskiem czuję potworny ból i ucisk w miejscu gdzie była przepuklina. Myślałem że z czasem będzie mniejszy jednak gdy kolejny raz spróbowałem był równie mocny. Dodam że wszystko na zewnatrz goi się dobrze nie ma żadnych innych powikłan. Jak długo to może trwać? Czy to normalne? Proszę o odpowiedź

Witam.
Czasami pacjenci skarżą się na takie dolegliwości. Najczęściej same z czasem ustępują. Podczas tej operacji operuje się w obrębie powrózka nasiennego, a tkanki wewnątrz nie goją się tak szybko jak na zewnątrz. Dla świętego spokoju można wykonać USG pachwiny. Pozdrawiam i życzę zdrowia