Usuwanie tłuszczaków

Mam od prawie 10 lat kilka tluszczaków. Lekarze mówili abym się tym nie przejmował. Jednak po obejrzeniu programu na Discovery na ten temat, umówiłem się z chirurgiem na usunięcie pierwszego tłuszczaka. Mam dwa pytania: 1. Czy kilka dni po usunięciu tłuszczaka można kąpać się w morzu? Czy trzeba w jakiś szczególny sposób uważać na ranę? Jest to o tyle ważne gdyż za kilka dni wyjeżdżam na wczasy do Chorwacji nad morze. 2. Czy warto usunięty tłuszczak poddać jakimś badaniom np. histopatologiczne?

Szczegóły proszę omówić z przyszłym operatorem , gdyż po wycięciu będą założone szwy , które zdejmuje się na ogół po 7-14 dniach. Jeśli chodzi o badanie mikroskopowe wyciętego guza - to ja zawsze je wykonuję! z.żurawski