Utrata węchu a jąkanie

Witam. Mój problem polega na tym, iż nie odczuwam zapachów bądź odczuwam je bardzo słabo. Nie wiem c w czym tkwi problem, domyślam sie że wpływ na to mógł mieć fakt że mając katar zawsze i dosć często stosowałem krople do nosa, ale to tylko moje przypuszczenia, dlatego chciałbym się doradzić specjalisty w tej kwestii. Poza tym prawie od tego samego momentu (gdy straciłem węch i zacząłem czuć ze moj nos jest cały czas zapchany) zaczałęm sie jąkać. Czy jąkanie może byc spowodowane przez takie cos?

Witam, z Pana wypowiedzi wynika, że węch był w normie do pewnego czasu. Tą kwestią powinien zająć się lekarz. Natomiast w celu powiązania ze sobą faktu jąkania i utraty węchu polecam udać się do psychologa - logopedy o specjalności balbutolog, który przeprowadzi diagnozę jąkania i na podstawie danych z wywiadu, innych badań oraz wyniku własnych badań będzie w stanie określić rozległość i podłoże problemu, wskaże również ścieżkę terapeutyczną. Pozdrawiam

Witam. Nie ma związku pomiędzy utratą węchu a jąkaniem. Z tą pierwszą dolegliwością proszę z głosić się do lekarza. Zaburzeniami mowy takimi, jak jąkanie zajmuje się logopeda specjalista balbutologopeda. To on po dokładnym zbadaniu, przeprowadzeniu wywiadu ustali w jaki sposób pracować na zlikwidowaniem jąkania.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl