Uwidacznia się struktura hypoechogenna węzeł wartownik

Witam.Tarczyca w prawidłowej lokalizacji,o dość niewyraźnych obrysach w całości o mieszanej niejednorodnej echogeniczności i wymiarach:PP 12,2x13,3x37,3mm(3,1ml),PL 13,1x13x27,3mm (2,4ml),cieśń 3,2mm w jej obrębie uwidacznia się struktura hypoechogenna o max.wym.4,3mm(węzeł wartownik?).Patalogicznych węzłów chłonnych nie uwidoczniono.Co to jest węzeł wartownik?Co oznacza ten wynik usg tarczycy?Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby wykonać badania hormonalne TSH, fT4, fT3. Wskazana jest także biopsja.