Uwypuklenie jelita po prawej stronie brzucha

od dluszego juz czasu mam po prawej stronie brzucha uwypuklenie. Tak jakby jelito grube. Z resztą tak mi powiedzieli na USG ze takie mam pewnie jelito i jest to zw. z gazami, wtedy sie robi wypukle. Ale jak leze to ewidentnie wyczuwam reka ze prawa, strona brzucha, blizej pępka jest bardziej wypukla niz lewa.Wystarczy, ze dotkne to miejsce, i wypuklość znika. Co to moze byc?

Radziłbym z tym problemem udać się jeszcze na konsultację do chirurga ogólnego, aby ewentualnie wykluczyć czy przypadkiem w tym miejscu nie ma przepukliny. Do rozważenia oczywiście pozostanie jeszcze kolonoskopia. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Jeżeli lekarz powiedział, że ma Pani tak położone jelito, należy traktować to jako odmianę anatomiczną a nie chorobę. U szczupłych osób z niewielką masą mięśniową taka sytuacja nie powinna dziwić.