Uzależnienie od komputera u dorosłego

Moja 25 letnia córka ma napady agresji .Jest uzależniona od komputera i gdy zabrania się jej gry dostaje furii.Jest bardzo niebezpieczna dla swojego partnera i dzieci.jej zachowania są nieobliczalne. Prześladuje też swojego partnera,wmawia zdrady i nęka telefonami bezustannie kontrolując go. Jestem jej matką i bardzo chciała bym jej pomóc ale jak.skoro nie ma dla niej nic swiętego?

Witam. Rozumiem Pani niepokój o córkę. Zachowania przez Panią opisane mogą być trudne do zaakceptowania przez otoczenie. Jeżeli córka jest rzeczywiście uzależniona od komputera (taką diagnozę może postawić psychiatra, psychoterapeuta) to wymaga specjalistycznej pomocy psychoterapeuty uzależnień. Może Pani spróbować porozmawiać z córką o wizycie u psychoterapeuty natomiast jest ona osobą dorosłą i to do niej należy decyzja. Aby rozwiać swoje wątpliwości proponuję zgłosić się do najbliższej poradni uzależnień i porozmawiać o Pani obawach ze specjalistą.

Witaj serdecznie. Uzależnienie od komputera jest jednym z trudniejszych uzależnień do wyleczenia. Jest to dość specyficzna przypadłość (badam i pracuję nad tym od 4 lat).

Napisałem kilka projektów i prac na ten temat. Przez tyle czasu mogę powiedzieć jedno...

Musi Pani porozmawiać z mężem córki. Wspólnie i razem musicie uświadomić jej zagrożenie ze strony komputera - proszę wskazać jej zachowania.

Jeśli to się uda mamy połowę sukcesu. Resztę powinien pomóc miejscowy specjalista ds. uzależnień.

W razie pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/