Villi placentae partim oedematentes po poronieniu i łyżeczkowaniu

Bardzo proszę o interpretację wyników histopatologicznych po poronieniu i łyżeczkowaniu. CII PII 14/10 t.c. A. Jajo płodowe o wym. 7 x 4 x 2,5cm. Oddzielnie płód dł. ciemieniowo-siedzeniowej 3,5cm. B. Błonisto-gąbczaste strzępy obj.25cm3 Villi placentae partim oedematentes Decidua in statu inflammationis Z góry dziękuje za odpowiedź

Piotr Pilarski

Wynik nie budzi zastrzeżeń. Jest to typowy opis po wyłyżeczkowaniu po poronieniu.

Pozdrawiam.