W jaki sposób pomóc sobie ze słabym charakterem?

Witam,mam 23 lata, pracuję i studiuję jednocześnie, oprócz nauki zdobywam tez doświadczenie, co powinno być plusem.Ale...doszukuję się ukrytego dna we wszystkim,mam bardzo niskie poczucie wartości,mam słaby charakter,bardzo szybko się obrażam i denerwuję,jestem wrażliwy,emocjonalny,w życiu nie uwierzę w dobre słowo o mnie,krytykę i negatywy od razu biorę do siebie i wierzę w to od zaraz.Nie piję z wyboru.Chciałbym mieć silny charakter,być silny psychicznie,uwierzyć i pokochać siebie.Pozdrawiam

Witam Pana
Nieadekwatna samoocena, nadmierna samokrytyka
i brak wiary w swoje możliwości, negatywnie
wpływają na wszystkie obszary Pana
funkcjonowania i sprawiają, że nie potrafi
Pan cieszyć się życiem.
W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia,
tworzy Pan w umyśle wypaczony obraz samego siebie,
co pogłębia jedynie niską samoocenę i poczucie przygnębienia.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do źródła Pana niskiej samooceny,
negatywnego myślenia i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska
Pan radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Polecam terapię Poznawczo-behawioralną, która dość szybko, a przede wszystkim efektywnie pozwoli zmienić Pana schematy myślowe, a dzięki temu pozbyć się problemu. Pozdrawiam

Witam, polecam udać się na terapię albo do coacha, z którym wspólnie popracujecie nad poprawieniem jakości Twojego życia, podniesiesz poczucie własnej wartości i dalej wykorzystując w pełni swoje mozliwości wreszcie zaczniesz odczuwac dumę z tego kim jesteś i co robisz. Pozdrawiam, Monika