Jak radzić sobie z fobią społeczną mając 20 lat?

Bardzo stresuje się wszelkimi interakcjami z ludźmi (zarówno na żywo jak i przez telefon). Łamie mi się głos a mój rozmówca od razu to zauważa. Wyjątek to osoby z którymi mam częsty kontakt (np. rodzina). W innych przypadkach opanowuje mnie lęk. Kłopotem stają się nawet zwykłe czynności takie jak rozmowa ze sprzedawcą w sklepie czy wizyta w urzędzie. Przez dłuższy czas łudziłem się, że im będę starszy tym będzie mi lżej ale w tej chwili mocno przekłada się to na moje samopoczucie.

Witam Pana,

Zaburzenia lękowe, w tym fobia społeczna, nie tylko dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają

niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne

funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.

Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi ludźmi

stale doświadcza obezwładniającego lęku i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej

czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.

Poza tym nieadekwatna samoocena, nadmierna samokrytyka i brak wiary

w swoje możliwości, negatywnie wpływają na wszystkie obszary

funkcjonowania i sprawiają, że odczuwa Pan dyskomfort

i nie potrafi cieszyć się życiem.

W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pani

w umyśle wypaczony obraz samej siebie, co pogłębia jedynie

niską samoocenę oraz poczucie frustracji i przygnębienia.

a także lęk przed kontaktami z ludźmi.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć fobię społeczną, należy dotrzeć

do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami fobii społecznej oraz wzmocnić poczucie własnej

wartości dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/