Jak poradzić sobie w takich sytuacjach mając 21 lat?

Dzień dobry, Piszę do Państwa ponieważ mam problem praktycznie od zawsze. Mam 21, nigdy nie miałem dziewczyny, nie potrafię patrzeć komuś w oczy (czuje wtedy jakieś dziwne napięcie. Często gdy mnie ktoś o coś prosi to zaraz się stresuje i zawsze zrobie cos nie tak. Mam niskie poczucie własnej wartości przez to że w szkole nie byłem za bardzo lubiany :( Proszę o poradę jak mogę sobie pomóc w tej sytuacji.

Witam Pana,

Opisane przez Pana objawy wskazują na fobie społeczną,

zaburzenia lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.

Fobia społeczna całkowicie dezorganizuje życie, utrudnia normalne

funkcjonowanie, nie pozwala skupić się nad tym co ważne i wywołuje

niemiłe emocje, zabierając tym samym całą radość życia..

Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi ludźmi

stale doświadcza obezwładniającego lęku i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej

czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.

Poza tym nieadekwatna samoocena i brak wiary w swoje możliwości,

negatywnie wpływają na wszystkie obszary Pana funkcjonowania

i sprawiają, że nie potrafi Pan cieszyć się życiem.

W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pan

w umyśle wypaczony obraz samego siebie, co pogłębia jedynie niską

samoocenę i poczucie przygnębienia.

Fobia społeczna może prowadzić do wycofania się z aktywności

społecznej a nawet do izolacji społecznej.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii,

która pozwoli Panu spojrzeć na siebie i innych ludzi z odpowiedniej

perspektywy, a także wzmocnić poczucie własnej wartości,

dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/