W jaki sposób stosować Carilopin?

Dostałem do stosowania carilopin, czy powinienem go połykać czy trzymać pod językiem do rozpuszczenia? Pierwszy lekarz powiedział mi żebym brał 5mg rano pod język, a drugi 5mg rano i 5 mg wieczorem oraz że nie trzeba trzymać pod językiem tylko połknąć. Lek przyjmuję od niedawna bo 2gi dzień i do tej pory chwilę trzymałem pod językiem (kilkanaście minut) a potem resztki połykałem z wodą, dodam że po trzymaniu tabletki pod językiem po pewnym czasie zaczyna piec w tym miejscu gdzie była tabletka.

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli to jest cardilopin to połyka a co do częstości to bez poznania objawów i poziomów ciśnienia tętniczego nie można się wypowiedzieć.