W jaki sposób zapobiec halitozie?

Dzień dobry! mam taki problem z którym borykam się w sumie od dziecka. Chodzi o mój oddech... jest nieprzyjemny i bardzo uciążliwy. Nic nie pomaga, żadna dieta czy tabletki np. hlaitomin. Cokolwiek zjem czy się napiję jest cały czas to samo... nie wspomnę o tym jak wstaję rano... czuję się jakbym zjadła "kupę". Mam ochotę myć zęby co 5 min, a i to nie zdaje egzaminu. Uniemożliwia mi to kontakty z ludźmi jak i życie osobiste,jestem bezradna w tej kwestji. Nie wiem co robić. Pomocy

Witam,

Leczenie należy rozpocząć od badania jamy ustnej i kompleksowej higienizacji w gabinecie stomatologicznym. Następnie lekarz dentysta lub higienistka stomatologiczna powinna Pani pokazać w jaki sposób czyścić zęby szczoteczką oraz dodatkowymi przyborami jak nitka dentystyczna. Niezwykle ważne w przypadku Pani przypadłości jest prawidłowe używanie specjalnej szczoteczki do czyszczenia powierzchni języka, powierzchnia języka i bytujące na niej bakterie są bardzo często źródłem problemu. Wszelkie preparaty typu halitomin jedynie maskują problem, nie likwidują przyczyny. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski , HD-Dental