W jaki sposób zrzucić 5 kg?

Witam. Chciałabym prosić o poradę w jaki sposób schudnac 5 kg? ważę 55 przy wzroscie 155 zalezy mi, aby proces był zdrowy oraz trwał ok 2-3 miesiace. jestem osobą której bardzo trudno zrzucić jak i przytyć. zamierzam ćwiczyc 4x w tyg po godzinie oraz zjadac dziennie ok 1600 kalorii, odrzucić produkty mączne oraz słodycze. Jakieś sugestie ? :) Dziękuję z góry

Generalnie warto żeby te 1600 kacl był rozłożonych na 4-5 posiłków co 3-4 godziny. Wtedy organizm nie będzie gromadził zapasów, czyli tłuszczu. Warto też zwrócić uwagę na pory posiłków. Śniadanie powinno się zjadać maksymalnie do 2 godzin po przebudzeniu, a najlepiej w ciągu godziny. Dzięki temu dostarczamy do organizmu niezbędnej energii na cały dzień i eliminujemy podjadanie do minimum. Kolacja natomiast 2-3 godziny przed snem żeby organizm zdążył wszystko strawić i odpowiednio wypocząć w ciągu nocy. Jeśli są jakieś problemu z zasypianiem polecam ciepły posiłek na kolację.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska