Jak zrzucić 20 kg bez efektu jojo?

Witam, mam 15 lat 179cm wzrostu i... 97 kg... bardo mi zalezy na tym aby zrzucic ok 20 kg..tak by było najlepiej, ale oczywiscie kazda utrata wagi mnie ucieszy. nie wiem tylko jak sie za to zabrac aby nie bylo jojo ;/ moge cwiczyc, ale biegac nienawidze wiec co mam robic.. ? POMOCY
15 LAT ponad rok temu

Witam!
20 kg to bardzo ambitny plan. Ambitny, ale do zrobienia.
W Twoim wieku bardzo ważne jest to, by spadek masy ciała nie następował zbyt szybko i wynosił około 1 kg tygodniowo. Dzięki temu unikniesz efektu jo-jo i nie zafundujesz sobie huśtawki hormonów.
Podstawą każdej zdrowej diety jest regularność posiłków.
Zasada: "wstajemy rano, godzina od wstania śniadanie i później co 2,5-3 godziny kolejne posiłki", w Twoim przypadku jest jak najbardziej zasadna.
Ważny jest także odpowiedni dobór produktów.
Śniadanie, obiad i kolacja powinny być stricte posiłkami z przewagą warzyw i białka.
II śniadanie i podwieczorek to porcja owoców.
Staraj się dostarczać organizmowi odpowiednią ilość wody (1,5-2 l w ciągu dnia).
Woda, czyli niesłodzona, niegazowana woda - herbata, kawa, czy soki zaliczamy już w podaż ogólny płynów.
Ćwiczenia dostosuj do swojej kondycji.
Jeśli nie chcesz wychodzić z domu - ćwicz w czterech ścianach - brzuszki, rowerek, bieganie po schodach. Zacznij od kilkuminutowych ćwiczeń i systematycznie je wydłużaj.
Pamiętaj, że każdą dietę warto skonsultować osobiście z dietetykiem, który na podstawie pomiarów zawartości tkanki tłuszczowej oraz wody zgromadzonej w organizmie dostosuje indywidualną dietę właśnie dla Ciebie.
Życzę powodzenia w walce z kilogramami!