W jakich schorzeniach neurologicznych występuje pieczenie języka?

Witam serdecznie .. chcialam zapytać w jakich konkretnie schorzeniach neurologicznych (chodzi mi tylko o taką przyczynę ) występuje pieczenie jezyka. W jakich konkretnie jednostkach chorobowych ..?

Podobne zaburzenia mogą mieć także przyczyny psychologiczne (nerwicowe). Dlatego jeśli lekarz neurolog lub inny wyklucz somatyczne podłoże trudności, warto przemyśleć konsultację psychologiczną.

Dzień Dobry Pani,

Symptomy pieczenia języka mogą występować m.in. w stanach depresyjnych/nerwicowych.

Serdeczności,
irena.mielnik.madej@gmail.com