Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak upewnić się, że nie mam jakiegoś schorzenia mózgu?

Często boli mnie głowa, mam dużą potrzebę snu, problemy z mową, z doborem słów, mówię coraz wolniej, jakie badanie powinienem wykonać, aby upewnić się, że nie mam jakiegoś schorzenia mózgu? Np. rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa. Wiem, że powodów może być wiele, ale chciałbym mieć pewność, że nie nie mam jakiegoś guza.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Dzień Dobry Panu,

Opisane przez Pana symptomy mogą być odpowiedzią Pana organizmu na przewlekający się stres. Wskazana byłaby jednak kontrolna konsultacja u lekarza pierwszego kontaktu, który po wstępnym rozpoznaniu, zadecyduje o odpowiednich krokach diagnostycznych, celem rozwiania u Pana obaw.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0

Witam Pana Pana problemy mogą mieć zarówno podłoże somatyczne, jak też psychologiczne, np. stres, przeżywane emocje, zaburzenia nerwicowe, depresja… Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń. Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjął Pan leczenie lub psychoterapię. Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pan dolegliwości jest konsultacja z lekarzem rodzinnym lub neurologiem, który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną lub zastosuje odpowiednie leczenie. Natomiast jeżeli lekarz wykluczy choroby somatyczne o podobnym obrazie klinicznym, to znaczy, że Pana dolegliwości wynikają np. ze stresu czy zaburzeń nerwicowych. W takim przypadku zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii, która jest najskuteczniejszą metodą leczenia nerwicy oraz jej konsekwencji. Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz psycholog konsultacje@psycholog24online.pl http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy