Jak upewnić się, że nie mam jakiegoś schorzenia mózgu?
Często boli mnie głowa, mam dużą potrzebę snu, problemy z mową, z doborem słów, mówię coraz wolniej, jakie badanie powinienem wykonać, aby upewnić się, że nie mam jakiegoś schorzenia mózgu? Np. rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa. Wiem, że powodów może być wiele, ale chciałbym mieć pewność, że nie nie mam jakiegoś guza.

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Przyczyny autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.
Dzień Dobry Panu,
Opisane przez Pana symptomy mogą być odpowiedzią Pana organizmu na przewlekający się stres.
Wskazana byłaby jednak kontrolna konsultacja u lekarza pierwszego kontaktu, który po wstępnym rozpoznaniu, zadecyduje o odpowiednich krokach diagnostycznych, celem rozwiania u Pana obaw.
Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com
Witam Pana
Pana problemy mogą mieć zarówno podłoże somatyczne,
jak też psychologiczne, np. stres, przeżywane emocje,
zaburzenia nerwicowe, depresja
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjął Pan leczenie
lub psychoterapię.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pan dolegliwości
jest konsultacja z lekarzem rodzinnym lub neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
lub zastosuje odpowiednie leczenie.
Natomiast jeżeli lekarz wykluczy choroby somatyczne
o podobnym obrazie klinicznym, to znaczy, że Pana dolegliwości
wynikają np. ze stresu czy zaburzeń nerwicowych.
W takim przypadku zachęcam Pana do podjęcia
psychoterapii, która jest najskuteczniejszą metodą
leczenia nerwicy oraz jej konsekwencji.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl