Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chrapanie u dzieci

Chrapanie kojarzymy przede wszystkim z dorosłymi mężczyznami. A co jeśli dzieciaki chrapią? Do kogo zgłosić się w takiej sytuacji? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam!
Prawdopodobnie przyczyną tych dolegliwości mogą być sprawy nerwicowe, niemniej jednak w pierwszym rzędzie należy wykluczyć choroby somatyczne, które mogą nieść ze sobą pewne zagrożenia. Faktem jest, że zaburzenia emocjonalne mogą dawać objawy identyczne jak większość znanych chorób, jednak rozpoznanie i leczenie nerwicy możemy określić po wykluczeniu zaburzeń cielesnych. Wskazane badanie neurologiczne, wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, z poziomami cukru, TSH, elektrolitów, hormonów płciowych, EEG, RM głowy z kontrastem. W zależności od uzyskanych wyników dalsze badania diagnostyczne (wzrokowe potencjały wywołane, ew. obecność prążków oligoklonalnych w płynie mózgowo-rdzeniowym. Przy ujemnych wynikach Poradnia Zdrowia Psychicznego, badanie, kilka testów projekcyjnych (określenie osobowości, poziomu lęku i niepokoju wewnętrznego, podatności na sugestię). W leczeniu psychoterapia ze wsparciem lekami p/lękowymi. Można oczywiście zrobić to odwrotnie, ale zawsze pozostanie niepewność ew. choroby somatycznej. Powodzenia W. Luczkowski.

0

Witam Panią Pani problemy mogą mieć zarówno podłoże somatyczne, jak też psychologiczne, np. stres, przeżywane emocje, zaburzenia nerwicowe… Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym. Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń. Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie lub psychoterapię. Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pani dolegliwości jest konsultacja z lekarzem rodzinnym lub neurologiem, który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną lub zastosuje odpowiednie leczenie. Natomiast jeżeli lekarz wykluczy choroby somatyczne o podobnym obrazie klinicznym, to znaczy, że Pani dolegliwości wynikają np. ze stresu czy zaburzeń nerwicowych. W takim przypadku zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która jest najskuteczniejszą metodą leczenia nerwicy oraz jej konsekwencji. Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz psycholog konsultacje@psycholog24online.pl http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy, wskazują na objawy pochodzenia nerwicowego.

Wskazana byłaby dla Pani osobista konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz kontrolna konsultacja neurologiczna, celem rozwiania wątpliwości.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy