W jakim czasie obumierają plemniki znajdujące się w środowisku zewnętrznym?

Witam Państwa mam pytanie otóż 4 maja mąż zostawił na pralce zwiniętą spermę w ręcznik papierowy bądź chusteczki higieniczne po kilku dniach tzn 6 bądź 7 maja na to miejsce zostały położone damskie golarki natomiast wczoraj tzn 20 maja może też zdarzyło się i wcześniej depilowane były miejsca intymne tą golarką czy coś się może wydarzyć czy jest ryzyko ciąży?? w jakim czasie obumierają plemniki znajdując się w środowisku zewnętrznym czy obumierają bardzo szybko bo są zdania różne.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak jak już pisałem nie ma powodów do obaw. Plemniki tracą możliwości poruszania się już po kilku godzinach.