W jakim przypadku konieczne jest podawanie chemii dokanałowej po przeszczepie szpiku?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Po przeszczepie szpiku nie ma potrzeby stosowania chemioterapii, chyba, że doszło do wznowienia choroby. Chemioterapię dokanałową podaje się jako element protokołu leczniczego - jak np. w przypadku ostrej białaczki limfoblastycznej jako profilaktyka zajęcia ośrodkowego układu nerwowego (OUN), ale także w przypadku podejrzenia rozprzestrzenienia choroby do OUN.

Pozdrawiam serdecznie