W jakim schemacie zaszczepić dziecko?

Witam, mam jedno pytanie. Czy jak dziecko to tej pory mialo tylko szczepienia obowiazkowe: 2 miesiac zycia - wzw B, DTP, Hib, pneumokoki, 6 miesiac zycia - DTP, Hib, Polio IPV i pneumokoki. To czy moge teraz od razu zaszczspic przeciwko odrze pomijajac zalegle szczepienia (ktore zrobimy w pozniejszym czasie? Szczepienia odwlekalismy poniewaz syn w wieku 4 miesiecy mial posocznice wywolana przez bakterie Gram-ujemne, ostre cewkowo-śródmiąższowe zapalenie nerek. Syn w styczniu bedzie mial 2 lata

Lek. Paweł Szadkowski

O kolejności szczepienia zadecyduje pediatra po zbadaniu synka, proszę umówić się na wizytę szczepienną. Lekarz doradzi najlepszy schemat dla Pani syna.