Wałowate nawarstwienia o charakterze osteofitów

wariant rozwojowy w postaci nietypowego kształtu trzonów L2 i L3. nieznaczne, klinowe spłaszczenie przednio górnej części trzonu L3. pierwotnie wolne jądro kostnienia tej części trzonu zrośnięte z przednio dolną krawędzią L3.w obrębie sąsiadujących krawędzi trzonów uformowały się wałowate nawarstwienia o charakterze osteofitów. nierówne obrysy korespondujących blaszek granicznych jak w przypadku niewielkich przepuklin dotrzonowych. rozluźnienia pierścieni włóknistych L4-L5 i L5-S1

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli lekarza ortopedy nie stwierdza jednostki chorobowej z jego zakresu to konieczna jest wizyta u lekarza reumatologa.