Według papanicolaou grupa IIIA w cytologii

Witam, 6 miesięcy temu miałam robioną cytologię. Lekarz oddał mi wynik jako "dobry", dopiero wczoraj postanowiłam sprawdzić sama, co na nim jest, gdyż opinia lekarza nie skłaniała mnie do denerwowania sięwynikiem. Według papanicolaou jest to grupa IIIA. Mam bardzo silną infekcję grzybiczą. Czy to oznacza, że mam zmiany rakowe i mogło się przez 6 miesięcy przerodzić w nowotwór?

Powinna Pani koniecznie skonsultować się z lekarzem , który wydał wynik! Ja mam za mało danych , aby móc wiążąco odpowiedzieć , zż