Wiarygodność testu 15 dni po stosunku i 9 dni po terminie miesiączki

Witam, mam pytanie, czy test robiony 15 dni po stosunku i jednocześnie 9 dni po terminie spodziewanej miesiączki jest już wiarygodny? Problem polega na tym, że test wyszedł negatywny, a miesiączka nadal się nie pojawiła. I czy jeśli wykonam badanie z krwi 17 dni po stosunku to wynik będzie już wiarygodny? Martwię się, bo nigdy nie chorowałam, nic mnie nie boli, a wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Test jest już wiarygodny. Również test z krwi będzie już wiarygodny.