Widoczne częściowe klinowate przestrzenie ku tyłowi przestrzeni międzykręgowej

Dzień Dobry . Mam 36 Lat , miałam wykonane RTG odcinka Krzyzowo- lędzwiowego co wynika ze to rwa kulszowa . czy wymagane jest jeszce dokładniejsze badanie jak rezonans magnetyczny ? nie wiem co robic już , gdzie sie udać zeby ta choroba mineła . Między czasie byłam też u Kręglarza i czy to zaszkodzi bardziej ? i czy mięsniaki macicy moga mieć wpływ na rwe ze jest ? z RTG wynikło ze "Widoczne częsciowe klinowate przewężenie ku tyłowi przestrzeni miedzykręgowej na poziomie L5-S1

Aleksander Ropielewski

Taki obraz badania RTG może odpowiadać uciskowi na korzenie nerwowe jak przy rwie kulszowej. Nie jest on jednak wystarczający aby ocenić to jednoznacznie - takim badaniem jest rezonans magnetyczny. Pomoc kręgarza może być użyteczna jeżeli jest to osoba, która fachowo potrafi ocenić problem i pomóc. Wraz z wynikiem rezonansu magnetycznego proszę udać się do ortopedy lub neurochirrga zajmującego się operacjami kręgosłupa.