Wklęsły kręgosłup u 42-latki

Witam. Ostatnio zauważyłam, że kręgosłup mojej mamy jest bardzo wklęsły. Ma 42 lata i ciężko pracuje, głównie dźwigając towar i siedząc na kasie. Przy wzroście 165cm i wadze 55kg jej brzuch jest dość wypukły. Nie narzeka na ból pleców. I jak sama stwierdziła, wcześniej plecy tak wklęsłe nie były, gdy spytałam. Kręgosłup jest wklęsły od ponad pośladków do piersi, najbardziej pod biustem. Przypomina koryto rzeki V-kształtnej. Proszę o poradę, ocenę, czy słusznie się zamartwiam. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.