Wpływ aktywności fizycznej na wyniki badań okresowych

Dzień dobry Chciałabym sobie zrobić okresowe badania ( w tym Alat i Aspat) Mam tylko jedną wątpliwość.Chodzi o to,że regularnie biegam pokonując 10 km i więcej 4 razy w każdym tygodniu. Czy przed badaniem powinnam odstąpić od treningów? Jeśli tak to ile dni/tygodni wcześniej ? Pozdrawiam D

Proponuje ograniczyć wysiłek fizyczny na kilka dni przed badaniem ( 3-4 dni ) do poziomu normalnego funkcjonowania-> czyli umiarkowany wysiłek fizyczny związany np z aktywnością domową i zawodowa ( jeśli nie jest to ciężka praca fizyczna ), noszeniem zakupów czy godzinnym spacerem z psem nie wpłynie znacząco na wynik badań), natomiast duży wysiłek ( a jest nim niewątpliwie przebiegniecie 10 km ) może wpłynąć na wyniki badań ( szczególnie w dniu poprzedzającym badanie ).