Współżyłam w ostatnim dniu okresu. Czy możliwe jest zajście w ciążę?

Mam 18 lat i jestem kobietą. Czy możliwe jest zajście w ciążę, gdy współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, a to był ostatni dzień krwawienia (6 dzień miesiączki)?

Mój cykl jest w miarę regularny, trwa 30 dni.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji nie można wykluczyć możliwości zajścia w ciążę. Według metody kalendarzykowej wskazany dzień byłby przedostatnim dniem niepłodnym, jednakże skuteczność tej metody jest dosyć niska i nie gwarantuje pewności.

Pojawienie się typowej miesiączki (pod względem terminu oraz obfitości) lub ujemny wynik testu przeprowadzony min. po 14 dniach od stosunku, może wykluczyć możliwość ciąży.

Redakcja abcZdrowie.pl