Wstrzymywanie orgazmu a ból w okolicy krocza

Witam! Ja z moim chłopakiem nie uprawiamy seksu i jeszcze długo nie będziemy. Ale często podczas spotkań namiętnie się całujemy. Wtedy on mocno przytula, przyciska się np. do mojej nogi swoim prąciem. Odczuwa dzięki temu większe podniecenie. Gdy czuje, że dochodzi już do kulminacyjnego momentu to przerywa, żeby nie mieć wytrysku. Potem często odczuwa ból. Nigdy nie mówi gdzie, ale chyba w jądrach lub penisie. Czy to niezdrowe zatrzymywać się w takim momencie? Czy mogą być tego jakieś negatywne skutki w przyszłości? Czytałam kiedyś, że może to powodować problemy z prostatą. Czy po tym powinien iść do toalety i doprowadzić do wytrysku? Bo wytrysk przy mnie nie wchodzi w grę. To byłaby dla niego niezbyt komfortowa sytuacja. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam! Z punktu widzenia fizjologii opisane zachowanie nie jest zdrowe. Nagły wzrost napięcia seksualnego oraz podniecenia powinien prowadzić do orgazmu. Krótkotrwałym skutkiem takich zachowań mogą być właśnie bóle w okolicy krocza. Jeśli sytuacja jest częsta to może dojść przewlekłych dolegliwości bólowych, a w przyszłości możliwe jest wystąpienie zaburzeń erekcji lub wytrysku. Oprócz powikłań somatycznych należy również uwzględnić ewentualne skutki psychiczne (np. nerwice). Oczywiście jeśli takie sytuacje zdarzają się sporadycznie to ryzyko wystąpienia wyżej wymienionych skutków jest małe. W związku z odległą perspektywą współżycia warto rozważyć sens opisywanych zachowań. Jeśli będą zdarzały się często to warto rozważyć petting lub masturbację w celu rozładowania napięcia seksualnego. Decyzja należy do obojga partnerów. Pozdrawiam serdecznie!