Wtórne zmiany zwyrodnieniowe pod postacią osteofitów na krawędziach trzonów kręgowych

WITAM,mam wynik MR kregoslupa 6kregow ledzwiowych-lumbalizacjaS-1,klinowata deformacja trzonu L-1 po zlamaniu kompresyjnym,tylno gorna krawedz trzonu L1 nieznacznie wpukla sie do swiatla kanalu kregowego na glebokosc 3-4mm powodujac modelowanie worka oponowego,wtorne zmiany zwyrodnieniowe pod postacia osteofitow na krawedzich trzonow kregowych pogranicza piersiowo-ledzwiowego,obnizenie poziomu sygnalu w obrazach T2zaleznych z tarcz miedzy kregowych TH12/L1iL1/L2z nieznacznym zmniejszeniem wys.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wymaga interpretacji w oparciu o szczegółowe dane kliniczne.