Wynik badań guza w piersi i węzłów

Mam wyniki badań mojego guza w piersi i na węzłach. Receptory estrogenowe - reakcja dodatnia w ok. 10% jąder komórek nowotworowych, słaba ( PS.2. IS 1) receptory progesteronowe - reakcja ujemna ki-67 - aktywność proliferacyjna ok. 60% HER 2 - Hercept Test reakcja ujemna. Domyślam się, że nie jest ciekawie, proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wręcz przeciwnie, brak nadekspresji białka HER2 oznacza iż nowotwór nie jest tak bardzo złośliwy i agresywny. Dodatkowo wykazano obecność receptorów estrogenowych co daje możliwość włączenia dodatkowego leczenia hormonalnego.