Wynik badań krwi u 33-latka

Zwracam się z następującym pytaniem: otrzymałem wyniki badań krwi oto te niespełniające normy : 1. MCHC 36.3 2. MPV 11.3 3. Eozunocyty 3,61 4. triglicerydy 168 jak to interpretować ? jakie wnioski wysunąć na podstawie tych wyników ? Mam 33 lata jestem mężczyzną. Pracuje głównie w biurze ale też troszkę w terenie. dziękuję

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podał Pan norm obowiązujących w laboratorium. Parametry te należy oceniać w porównaniu do pozostałych wyników morfologii, jeżeli pozostałe wyniki są prawidłowe, nie ma powodów do niepokoju. Ze względu na podwyższone trójglicerydy, konieczna jest ocena poziomu cholesterolu całkowitego, HDL, LDL ewentualnie włączenie diety lub leczenia.
Pozdrawiam