Wynik badania EEG u 5-latka z tikami

Proszę o interpretację tego wyniku. Chłopiec 5 lat dużo tików nastepna wizyta u specjalisty dopiero w maju. Czy jest wszystko w porządku? Badanie w czuwaniu.RZ jest wyrażona. W czasie HW rejestrowane są uogólnione serie fal wolnych 2-3 Hz o ampl. do 600 uV, wygasające po zakończeniu próby (zwiększona wrażliwość na HW). Zapis spoczynkowy czuwania i w czasie FS bez uchwytnych cech nieprawidłowych. W HW zapis ze zwiększoną wrażliwością na próbę.

Witam! Na wstępie muszę zaznaczyć, iż zapis eeg powinien być interpretowany w kontekście pełnego badania klinicznego pacjenta. Zdarza się bowiem że zupełnie zdrowe dzieci mają nieprawidłowy wynik eeg i na odwrót. Zapis eeg wydaje się być prawidłowy, jedyną dysfunkcją jest tutaj pojawienie się pewnych nieprawidłowych wyładowań podczas hiperwentylacji. czyli głębokiego oddychania. Nie wydaje się jednak aby wynik ten miał związek z tikami. Te ostatnie często pojawiają się u dzieci nerwowych i zestresowanych w związku z czym sugeruję również wizytę u psychologa.