Wynik badania jajnika a potwierdzenie PCOS

Od ponad pół roku intensywnie staramy się o dziecko z partnerem. Regularnie miesiączkuję. W USG padła diagnoza- jajniki o budowie policystycznej. Na razie nie mam stwierdzonego PCOS, Nie mam też większości objawów. Po laparoskopowym badaniu drożności jajowodów okazało się, że prawy jest "zatkany", pobrano próbkę jajnika. Wynik badania: "Obrzęknięty fragment jajnika bez widocznych pęcherzyków pierwotnych". Co ten wynik mówi, czy potwierdza PCOS? Jakie badania powinnam wykonać?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, ten wynik nie potwierdza PCOS a wskazuje bardziej na obrzęk jajnika w wyniku niedrożności jajowodu badz jakiejs pierwotnej przyczyny. Taki obraz nie wskazuje na PCOS. Do jego rozpoznania jest potrzebny obraz ale takze zaburzenia miesiączkowania i cechy kliniczne maskulinizacji czy nieprawidłowy obraz hormonalny i wykluczenie innych przyczyn. Pozdrawiam