Zespół policystycznych jajników a ciąża w badaniu bHCG

Dzień dobry. Mam 26 lat i około pół roku temu wykryto u mnie zespół policystycznych jajników. Miałam zaplanowane na dzisiaj badanie drożności jajowodów przed którym zlecono mi badanie hcg i wyszło że jestem w drugim tygodniu ciąży. Badanie było wykonane 3 dni temu. Na ile wiarygodne jest badanie hcg i czy to możliwe że jestem w ciąży? Proszę o szybką odpowiedz

Magdalena StusiĹska

Badanie hcg jest badaniem wiarygodnym- więc jeśli potwierdziło że jest Pani w ciaży rzeczywiście tak jest. Należy teraz potwierdzić prawidłowe umiejscowienie ciąży badaniem USG.