Wynik badania kręgosłupa 40-latki

zwezenie krazka miedzykregowego pomiedzy trzonami C6 i C7 ze sklerotyzacja blaszek granicznych i drobnymi osteofitami na krawedziach trzonow tych kregow zniesienie lordozy ______skrzywienie boczne w prawo z rotacja kregow wzdloz osi dlugiej z maksimum na wys.L2-------w kanale krzyzowym torbiele Tarlova sr.do ok,1,5cm .torbiele okolokorzeniowe w okolicy przedkrzyzowej ---to wszystko z mojego kregoslupa prosze o pomoc wytlumaczenie mi --bo lekarze twierdza ze nic sie niedzieje ____dziekuje !!!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można doszukać się zmian o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.