Wynik badania krwi 6-miesięcznej dziewczynki do analizy

Witam,mam wyniki badan krwi coreczki 6m-cy.Byly wykonane bo mala w ciagu ostatnich 3 mcy malo przybrala na wadze(ok 1kg),ma7.2kg ale w ciagu2tyg przybrala tylko60g.W wynikach pozycje ponizej normy:RDW-SD 35fl,PDW 8fl,MPV 8.4fl,P-LCR 12.3%,powyzej normy PCT 0.4%.Reszta morfologii oraz mocz w normie.Wykonano tez i sa w normie CRP 0.5mg/l,TSH 1.98uIU/ml,zelazo 12 umol/l,ale poza norma:ALT 66U/l,glukoza 5.76mmol/l,mocznik1.90 mmol/l.Czy te wyniki wskazuja na jakies schorzenie watroby/trzustki?

Lek. Tomasz Budlewski

A jaka była masa urodzeniowa dziecka? Podwyższone ALT może świadczyć o chorobach wątroby ale konieczne jest poznanie także wyników AST i ich stosunek może sugerować dane choroby wątroby. Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry. Po bezpośrednim badaniu oraz przeanalizowanie powyższych wyników będzie można określić dalsze postępowanie.