Wynik badania krwi u cukrzyka grupy II

Witam serdecznie, Jestem cukrzykiem grupy II. Ostatnie badanie krwi wykazalo , cholesterol ca. 290 a trojglicerydy 400. Badanie nie bylo robione na czczo. Czy jest powod do zmartwien. Cukier 6,5 dziekuje za odpowoedz i pozdrawiam

Witam Panią,

Ocena profilu lipidowego musi być bezwzględnie wykonywana na czczo, co oznacza min. 8 h od ostatniego posiłku.
W razie hiperlipidemii potwierdzonej w takim badaniu konieczne będzie jej leczenie, zwłaszcza,że ma Pani cukrzyce, a to przy współistniejącej hiperlipidemii znacznie zwiększa ryzyko rozwoju powikłań.

Pozdrawiam

Marek Derkacz