Wynik badania rezonansu magnetycznego jamy brzusznej do analizy

Czy mogłabym prosić o pomoc w wyjaśnieniu wyniku badania rezonansu magnetycznego oraz w jaki sposób można to leczyć? Torbielowate poszerzenie przewodu wątrobowego prawego i lewego oraz ich gałęzi. Prawy poszerzony do 16mm, lewy do 18mm. Torbielowate poszerzenie PŻW (66x40mm) od miejsca połączenia przewodów wątrobowych do ujścia w opuszce dwunastnicy. Przewodu trzustkowego nie uwidoczniono. Zmian ogniskowych trzustki i wątroby nie uwidoczniono. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wszystko zależy od tego czy z tym poszerzeniem przewodów żółciowych związane są jakieś dolegliwości, zaburzenia parametrów wątrobowych krwi. Jeśli związane są z tym jakieś nieprawidłowości jedynie leczenie operacyjne może być w pełni skuteczne (wycięcie poszerzonych przewodów żółciowych i zespolenie ich z jelitem). Warto byłoby w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem.