Wynik badania RTG kręgosłupa 31-letniej osoby do analizy

Witam proszę o interpretację wyniku rtg kręgosłupa l-s na które wysłał mnie neurolog z powodu bólu krzyża a chciałbym wiedzieć więcej gdyż wizytę mam dopiero w styczniu.Prawostronne skrzywienie kręgosłupa L,spłycenie lordozy L,krąg przejściowy S1.Czy to coś poważnego i czy trzeba to leczyć jeśli tak to w jaki sposób pozdrawiam i Wesołych świąt.

Witam.
W opisie badania nie ma poważnych zmian. Skrzywienie kręgosłupa oraz krąg przejściowy S1 (czyli podobny w budowie do sąsiadującego kręgu, prawdopodobnie L5- jest to wariant anatomiczny, niewymagający żadnego leczenia).
Natomiast należy leczyć dolegliwości bólowe. Można stosować leki p/bólowe miejscowo lub w postaci doustnej. Wskazana jest również gimnastyka - ćwiczenia "wzmacniające" kręgosłup i fizykoterapia.