Wynik badania TSH u 2-miesięcznej córki

witam serdecznie u mojej 2-miesięcznej córeczki wczoraj w wyniku badań wyszło TSH -VIDAS (wynik z surowicy) 13,97 - 0,25 - 5,0 ulU/ml dodam ,że krew była pobierana z paluszka kropelkami a na skierowaniu było napisane z krwi obwodowej? Wyniki badań przesiewowych w 4 dobie w szpitalu wyniosły 7 potem ten wynik się mnoży jakoś razy dwa tak usłyszałam w pracowni endokrynolog. Czy powinnam powtórzyć badanie TSH? jestem umówiona do endokrynologa, ale dopiero za tydzień...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie trzeba obecnie powtarzać badania gdyż pobranie krwi z palca to właśnie obwodowe pobranie. Wynik ten wskazuje na niedoczynność tarczycy.