Wynik morfologii a niezdrowy tryb życia

Mam 25 lat. Biorę leki antydepresyjne, dużo się stresuję i niezdrowo jem... Jako że ostatnio mam kłopoty ze zdrowiem (częste grypy żołądkowe), postanowiłam zrobić morfologię. Jeśli chodzi o wynik to kilka substancji jest mocno nie w normie...Leukocyty: 2,7 K/μl (3 mies. temu było 3,6...), kiepski rozmaz: NEU% 32,9 %, NEU 0,89 K/μl LYMPH% 52,6 % LYMPH 1,43 K/μl MON% 13 % MON 0,35 K/μl EOS% 0,7 % EOS 0,02, i Fe: 43 ug/dl. Co to może oznaczać? Czy to przez tryb życia? Dziękuję za pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Leukopenia ze wzrostem odsetka limfocytów oraz monocytów najpewniej jest wynikiem zakażenia o etiologii wirusowej. Ze względu na nieprawidłowości w wynikach, wskazana jest jednak dokładniejsza diagnostyka, w tym przede wszystkim ocena pełnej morfologii w oparciu o dane kliniczne.