Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik MR kręgosłupa 44-letniej osoby do interpretacji

Badanie MR Kręgosupa L/S Trzony kręgów o prawidłowej wysokośći i sygnałach ,z niewielkimi osteofitami krawędzi przednio -bocznych Linijny,znacznie obniżony krążek Th11/Th12, bez istotnych wypukleń,bez zwężeń kanału kręgowego i kanałów korzeniowych . Zwyrodnieniowe obnizenie wysokości i sygnałów krążków międzykręgowych L3/L4iL5/31. Na poziomie L3/L4 centralno -obubocznie wypuklinka krązka uciska na worek oponowy i zwęża kanały korzeniowe w częściach dolnych . Po stronie prawej większe uwypuklenie krążka , który przylega do nerwu L3 w odcinku pozaotworowym. Na poziomieL4/L5 centralnie-obubocznie wypuklina krązka uciska na worek oponowy i zwęża kanały korzeniowe w częściach dolnych,bez istotnego ucisku na korzeni nerwów. Podobna ,nieco większa wypuklina krązka L5/S1 także bez widocznego istotnego ucisku korzeni i nerwów . Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie ok.11mm. Na poziomach L4/L5 i L5/S1 widoczne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych . Rdzeń kręgowy bez patologicznych sygnałów , stożek końcowy na poziomieL1
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej interpretacji powyższego wyniku będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy