Wynik MR kręgosłupa 46-letniej osoby do oceny

Proszę o interpretację wyn. MR "Spłycenie lordozy szyjnej.Zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji i obniżenia wysokości krążka międzykręgowego C5-C6.Tylna,szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego C5-C6 z obustronnym zwężeniem otworów międzykręgowych i modelacją korzeni rdzeniowych.Niewielka tylna wypuklina krążka międzykręgowego C6-C7 z cechami modelacji worka oponowego.Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.Przepuklina dotrzonowa górnej blaszki granicznej trzonu kręgu C7."Pozdrawiam.

Nasilenie wypukliny w zakresie C5-C6 jest duże, gdyż uciska na korzenie nerwowe. W przypadku dużych dolegliwości, objawów neurologicznych ubytkowych w takim wypadku zaleca się leczenie operacyjne. Radzę z tym problemem skonsultować się bezpośrednio z neurochirurgiem.