Wynik MR lewego podudzia 36-letniej osoby

Witam , proszę o interpretację RM.W podudziu lewym jest obecność patoloicznego ogniska litego.Wykazuje ono obniżony sygnał w obrazach T1W i i niejednorodnie wysoki w obrazch T2W szczeólnie w sekwencji STIR. Zmiana ta osiąga wielkość 20x20x14mm i posiada regularne gładkie zarysy zewnętrzne .Wykazuje ona bogate unaczynienie , z jej bardzo znacznym wzmocnieniem po podaniu śr. kontr. i niewielkich obszarów nerkozy.Przylega ona brzeżnie , bezpośrnio na dł.7mm do warstwy korowej kości strzałkowe

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki pod postacią pobrania próbek aby zbadań czym jest powyższa zmiana. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.