Wynik MR przy diagnostyce zaniku nerwu wzrokowego

Witam:).Mąż lat 47 miał badanie MR w związku z diagnozą zanik nerwu wzrokowego. Wynik-Miernego stopnia poszerzenie rowków mózgowych nadnamiotowych.Intensywność sygnałów istoty szarej i białej płkuli mózgowia praw. Układ komorowy nadnamiotowy symetry,nieposz,nieprzem.Struktury tylnojamowe prawidłowe.Po podaniu środka kontarastowego ognisk patol. wzmocnienia nie stwier. Zgrubienie błony śluzowej w obrebie zatoki szczękowej L.Nie rozumiem diagnozy z pierw i ostat.zdania.Byłabym wdzięczna za pomoc

Renata GrzechociĹska

Zgrubienie błony śluzowej może świadczyć o zapaleniu toczącym się w obrębie zatok. Dlatego proponuję udać się do laryngologa. Pozostały opis nie wskazuje na odchylenia od normy.