Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 7 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik TK głowy 43-latka?

witam serdecznie czy mogłabym prosić o interpretację wyniku badania KT głowy mojego 43 letniego partnera gdyż od prawie 3 lat boryka się z swędzeniem i bólem oczu oraz samoistnym zamykaniem powiek ,światłowstręt wykluczyliśmy już choroby okulistyczne.Ja jestem po operacji tętniaka mózgu niestety nieudanej gdyż w trakcie doszło do skurczu naczyniowego i pozostał mi niedowład lewostronny.Dlatego prosiłabym o zinterpretowanie jego wyniku KT głowy ponieważ jestem na tym punkcie przewrażliwiona,oto on:Badanie KT głowy nie wykazuje zmian niedokrwiennych oraz cech procesu rozrostowego zarówno pod jak i nadnamiotowego w mózgowiu. Nie stwierdza się krwawienia na -ani śródmózgowego. Układ komorowy nieprzemieszczony,nie poszerzony,przestrzeń podpajęczynówkowa poszerzona do 5-7mm na powierzchni płatów czołowych i skroniowych -zanik korowy.Przewody słuchowe wewnętrzne nie poszerzone.Piramidy skroniowe prawidłowo upowietrznione. Widoczne w badaniu zatoki przynosowe prawidłowe. Po podaniu środka cieniującego nie stwierdza się ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego w mózgowiu. Z wyrazami szacunku
MĘŻCZYZNA, 43 LAT około miesiąca temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Poza zanikiem korowym, którego nie leczy się nie opisano odchyleń. Z wynikiem badania należy udać się do lekarza zlecającego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy