Wynik na toksoplazmozę w 9. tygodniu ciąży

Witam, Dzisiaj odebrałam wyniki na toxoplazmoze i te wyniki mnie bardzo martwią: indeks IgG < 0,50, indeks IgM 1,96. Dodam, że jestem w 9 tygodniu ciąż. Nie wiem, czy mam iść niezwłocznie do lekarza w celu dodatkowych badań, czy mogę poczekać z tym do wizyty, którą mam 3 tygodnie. Bardzo proszę o poradę, bo nie wiem czy mogę czekać tyle czasu, gdyż słyszałam, że toxoplazmoza w ciąży jest bardzo groźna dla płodu, szczególnie w I trymestrze.

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

bez podania norm danego badania nie można się wypowiedzieć. Proponuję udać się do lekarza prowadzącego ciąże jak najszybciej lub do lekarza rodzinnego jeżeli szybsze terminy