Wynik poziomu cukru we krwi na czczo 99 u 30-latka

Witam Mam 30 lat , 175 wzrostu , waga 74 Kg . Regularnie uprawiam sport. Od zawsze moje wyniki były dobre aż do ostatniego razu . Byłem na b. kontrolnych z pracy i okazało się ,że mój wynik poziomu cukru we krwi na czczo to 99. Wszystkie inne wyniki jakie robiłem tj. morfologie krwi ,mocz , magnez , potas mam w normie . Kupiłem sobie glukometr rano powtórzyłem pomiar na czco i mam 98 . Natomiast po południu 2 h po posiłku mam wynik 89 . Czy mam się czym martwić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, pański wynik jest graniczny. Konieczne jest wprowadzenie diety zbilansowanej z ograniczeniem cukrów prostych i tłuszczy oraz systematyczna kilkudziesięciominutowa aktywność fizyczna. Pozdrawiam.