Wynik prób wątrobowych 28-latka do analizy

Witam mam 28 lat i jestem mężczyzną zrobiłem sobie próby wątrobowe i zaniepokoił mnie wynik AST 52 U/l 0-40 ALT 24 U/l 0-41 Bilirubina całkowita umol/l* 0,00 - 21,00 Fosfataza zasadowa 78 U/l* 40 - 129 GGTP 28 U/l 0-60

Magdalena StusiĹska

Szanowny Panie,
trudno interpretować ten wynik bez oparcia się o Pana stan ogólny i wywiad chorobowy. Jeśli wynik nie wróci do normy za kilka tygodni można skonsultować się z lekarzem.